Kerkmarkt PG Nijverdal op zaterdag 5 maart
Datum: 18-02-2016
11:45 uur - Op zaterdag 5 maart a.s. is er in Het Centrum aan de Constantijnstraat van 10:00 uur tot 16:00 uur een Kerkmarkt van de Protestantse Gemeente Nijverdal. De Kerkmarkt biedt een keur aan (kinder)boeken, gedichtenbundels, decoratieartikelen, bakproducten, cd's, dvd's en lp's.
"Vorig jaar heette deze markt Centrummarkt. De opbrengst was toen voor de verfraaiing van Het Centrum dat pas verbouwd en geopend was", vertelt mede-organisator Douwe Slot. "Het kunstwerk waarvoor de opbrengst bestemd was, is nog niet klaar en het benodigde bedrag is nog niet bij elkaar. Daarom organiseren we dit jaar weer een markt. Ook zal een deel van de opbrengst besteed worden aan Het Spectrum/De Regenboog aan de Grotestraat."
Gemeenteleden zijn dit jaar wederom in groten getale de boeken- en muziekkast ingedoken en brachten de meest uiteenlopende boeken, strips, bijbels en cd's van BZN tot Bach mee. Kees Amelink is al weken druk met het sorteren van de ingebrachte leesmaterialen en hij vult aan: "Er zitten erg mooie verzamelitems bij. Zo zijn er mooie kinderboeken van Thea Beckman, Carry Slee en Thor, maar ook mooie Bijbels, theologische boeken, streekromans en stripboeken ingebracht. Zelfs enkele oude herinneringsalbums van het koningshuis gaan in de verkoop. Kortom, er is voor ieder wat wils."
De creadoe-groep is dit jaar ook weer van de partij. Er zijn al veel producten gemaakt en de dames zijn nog steeds druk bezig met het maken van mooie decoratieartikelen, sjaals, tassen en prachtige bloemstukken. Tineke Rodenburg van de creadoe-groep licht toe: "De helft van het eindbedrag van de markt hebben we als creadoe-groep bestemd voor het goede werk van twee oud-gemeenteleden. Dat zijn Marjo Menning-Rodenburg ('Jeugd met een opdracht') en Marlies Hartkamp."
Op de Centrummarkt is ook een ruime sortering in koek, cake, gebak en knieperties te koop, die door gemeenteleden zijn gebakken. "Het doel is niet alleen om geld bijeen te zamelen, maar ook om de bezoekers een gezellige dag te bezorgen en met elkaar in gesprek te gaan onder het genot van een kop koffie/thee, een hapje en drankje of een kop soep en een broodje", besluit Slot.
Reacties via Facebook
Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.
Reacties
Uw reactie