Grote hennepkwekerij in Hellendoorn ontruimd

Datum: 26-01-2016

13.05 uur - Maandag 25 januari werd naar aanleiding van meerdere anonieme tips via M. een hennepkwekerij aan de Hancateweg-West in Hellendoorn ontruimd. In een pand werden 1320 hennepplanten en 100 stekjes aangetroffen. De planten en de benodigde apparatuur zijn in beslag genomen en vernietigd. Een 53-jarige man uit Vroomshoop werd aangehouden. Hij kon na verhoor het politiebureau verlaten. Proces-verbaal is opgemaakt.

 
 
 
Ontnemingsvordering wederrechtelijk verkregen voordeel 
Indien bij een hennepkwekerij aanwijzingen worden gevonden dat eerder is geoogst en er dus financieel voordeel is behaald, kan de officier van justitie een ontnemingsvordering indienen bij de rechter. In deze vordering wordt de rechter verzocht te bepalen dat het financiële voordeel, dat de verdachte volgens de officier van justitie heeft behaald, door de verdachte wordt terugbetaald aan de staat.
 
Zeg nee tegen hennepteelt!
Het kweken van hennep is illegaal en strafbaar. Daarnaast is het gevaarlijk zowel voor uzelf als voor de omgeving. Voor hennepteelt wordt vaak gebruik gemaakt van illegaal afgetapte stroom en installaties die slecht zijn aangelegd. Daarom levert dit een ernstig gevaar op voor de brandveiligheid. Wanneer er brand ontstaat, is de eigenaar van het pand niet verzekerd. Ook kan schade aan woningen ontstaan door lekkages, stank en schimmelvorming.
 
U kunt een hennepkwekerij herkennen aan bijvoorbeeld: elektriciteitsproblemen in de buurt, afgeplakte ramen, stank / vocht / schimmel / lekkages in of rondom de woning of licht dat constant brandt.
 
Hennepkwekerijen vormen een gevaar voor hun omgeving, mogelijk dus ook voor u. Hebt u overlast van een hennepkwekerij of vermoedt u dat er bij u in de buurt gekweekt wordt? Bel de politie: 0900-8844, of meld het bij Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000.
 



Reacties via Facebook

Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.

Reacties

rikus schreef op 26-01-2016

10 jaar geleden ook al op dezelfde locatie

jan schreef op 27-01-2016

dan moeten ze het ook niet doogen het moet toch ergens vandaan komen

oons jan schreef op 27-01-2016

Afbreken die oude silo, blíjft als maar rotzooi aan trekken, wachten op het volgende

Watleesiknoewdan schreef op 27-01-2016

Rikus, dat was volgens mij zeeppoeder. In gekopieerde merkverpakkingen.

Rikus schreef op 28-01-2016

De zeeppoeder was er ook nog ja maar dat was weer een aantal jaren voor de eerste hennepkwekerij in 2006

Ria Blom schreef op 28-01-2016

Afbreken die oude troep, net wat oons jan schreef WEG ERMEE. .

Uw reactie

Naam:
Bericht: