Leden vogelvereniging Zang en Kleur opnieuw succesvol bij een grote show

Datum: 28-12-2015

11.14 uur - Tweede Kerstdag werd in Wierden de provinciale vogelshow geopend. Afgelopen maandag werden de vogels, uit de gehele provincie Overijssel ingebracht. De vogels werden dinsdag gekeurd door keurmeesters van buiten de provincie Overijssel. Deze keurmeesters hadden een hele kluif aan het keuren van deze vogels.

 
 
De kwaliteit lag namelijk op een zeer hoog niveau. Van vogelvereniging "Zang en Kleur", afdeling Nijverdal/Hellendoorn, werden maar liefst 48 vogels ingezonden door negen leden van de vereniging.
 
In totaal behaalden de leden van "Zang en Kleur" maar liefst twaalf kampioenschappen in de diverse groepen.
 
Bij de kanaries  behaalde Erwin Beniers een kampioenschap met een stam, vier vogels, raza’s. 
Anton Grootenhuis was succesvol met een stel, twee vogels, isabel geel mozaik en met een stel rood intensief.
Harrij Grooten werd kampioen met een duitse kuif kanarie.
De laatste die kampioen werd met een kanarie was Bennie Jansen of Lorkeers.Hij behaalde het kampioenschap met een agaat geel mozaik type-1 kanarie.
Bij de tropische vogels was Henk Kampman succesvol. Hij behaalde het kampioenschap met een stam diamantvinken.
 
Naast de tropische vogels en kanaries deden er ook nog leden mee die parkietachtigen inbrachten.
Albert KleinJan werd twee maal kampioen met een agapornis taranta.
Maarten Melenboer werd kampioen met een stel catharinaparkieten groen.
Henri Melenboer werd zelfs vier maal kampioen met z'n catharina parkieten.
 
Al met al een prima resultaat voor de leden van "Zang en Kleur"afdeling Nijverdal Hellendoorn.
 
Over twee jaar mag vogelvereniging "Zang en Kleur" zelf de provinciale show organiseren. Ook dan worden ruim tweeduizend vogels uit de provincie Overijssel verwacht.
 
Over veertien dagen zijn de landelijke kampioenschappen te Apeldoorn.
Voor het eerst houden dan de Algemene bond van vogelliefhebbers en de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers een gezamenlijke show. Er zijn voor deze show bijna 14.000 vogels ingeschreven.De verkoopklasse heeft bijna 5000 vogels. Al met al de moeite waard om te gaan kijken.
 
Via Facebook kregen wij op dit bericht nog de volgende aanvulling:
 
Zie uw bericht over districts kampioenschap waar leden van zang en kleur prima gescoord hebben. Ik heb zelf daar de hoogste score gehaald en ben best of show geworden met stam catharina parkieten. Ben ook Nijverdaller alleen lid van Wierden. Gr. René Krommendijk
 
 
 
 



Reacties via Facebook

Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.

Reacties

Hans schreef op 28-12-2015

Allemaal van harte gefeliciteerd.

Uw reactie

Naam:
Bericht: