12.48 uur - Als premier Margaret Thatcher in 1988 de onmenselijke wet ‘Section 28’ invoert, een wet die het ’propageren van homoseksualiteit’ verbiedt, wordt het leven voor de lesbische gymlerares Jean behoorlijk problematisch. De wet werpt een stevige grens voor haar op, ze moet zien dat ze haar seksuele geaardheid geheim houdt op de school waar ze werkt. Alleen al het gerucht dat ze lesbisch is, kan Jean haar baan kosten. Deze film, die op dinsdag 17 oktober in het filmhuis van ZINema in Nijverdal te zien is, vertelt een treffend verhaal over de onmenselijkheid van Thatchers bestuur.
Keuzes maken
Jean werkt als gymleraar op een middelbare school en moet haar seksuele geaardheid vanwege de nieuwe wetgeving geheim houden. Maar als de nieuwe, lesbische leerling Loïs haar opwachting maakt op de school, oogt Jean als een opgejaagd hert. Loïs begeeft zich namelijk in het uitgaansleven van Jean en dat brengt de docent behoorlijk van haar stuk. Na schooltijd kon ze openlijk lesbisch zijn, tijdens schooltijd moest ze haar seksualiteit verbergen. Nu Jean niet langer comfortabel kan leven, moet ze keuzes maken. En voor wat het waard is: ‘Section 28’ werd in 2003 opgeheven. ‘Blue Jean’ is het speelfilmdebuut van regisseur Georgia Oakley en won onder meer de ‘People’s Choice Award’ en werd genomineerd voor de BAFTA Film Award.
Kaarten reserveren
Kaarten voor ‘Blue Jean’ zijn te bestellen via www.zinin.com of af te halen bij de kassa van de Tourist Info / ZINiN Bibliotheek in Nijverdal. Telefonisch bestellen kan ook via 0548-624489.