In Hellendoorn zijn de Paastradities nog springlevend. Al sinds 1950 organiseert Oald Heldern de Noaberschop de palmpasenoptocht. Deze rondgang is zo langzamerhand een mega-evenement dat duizenden bezoekers trekt.
Pallem Poasen
Pallem pallem poasen
Loat de koekoek roasen
Loat de koekoek zingen
Kriege wie lekkere dingen!
Af en toe hoor je dit oude liedje nog tijdens de enorme optocht die ieder jaar door Hellendoorn trekt. Palmzondag 24 maart a.s. is het weer zover. De stoet vertrekt om 12.30 uur vanaf de Schapenmarkt. Het geheel wordt begeleid met dans en muziek van de Hellendoornse Boerendansers, inclusief de nieuwe swinggroep, de Eschländer Kapel en een paard-en-kleedwagen met harmonicaspelers. De optocht wordt voorafgegaan door Klepper Derk. Verder zijn er extra grote palmpasens te zien, vervaardigd door wijkverenigingen.
De lange optocht biedt ieder jaar weer een prachtig, kleurrijk schouwspel. Talloze bezoekers komen van heinde en verre om de Palmpasenrondgang te bekijken.
De route verloopt als volgt:
start Schapenmarkt, Dorpsstraat richting In de Tonne, Bibenstraat, Koestraat, Dorpsstraat tot de Schapenmarkt. Op het eindpunt krijgen alle deelnemende kinderen een sinaasappel.
Het plezier dat afstraalt van de omstreeks duizend kinderen met hun eigen palmpasens is het belangrijkste ingrediënt voor het blijvend succes van de Helderse Palmpasenoptocht.
Palmpasenoptocht
Palmzondag 24 maart om 12.30 uur
Schapenmarkt Hellendoorn